Skip to main content
DistrictCampus
CAMPUS

Boys and Girls Basketball

 

EHS 2021-22 Basketball Schedule 

(Revised 11/1/2021)

bb

November 4                                       @ Westlake  (girls) Scrimmage                                    5pm

November 9                                       vs. Iowa (girls) Scrimmage                                           5pm

November 13                                    CASA Jamboree                                                              TBA

  November 16                                    vs. Sulphur (girls)                                                             6pm   

November 18                                    @ Church Point (girls)                                                    6pm

                                                     November 18-20                                @ Hathaway Tournament (boys)                                  TBA                                                             

November 22-23                               @ Singer Tournament                                                     TBA

December 2-4                                   Elton Tournament                                                           TBA

December 6                                       vs. Crowley                                                                      6pm

December 9                                         @ Hathaway                                                                    6pm

                                                    December 13                                       vs. Jennings                                                                   6pm                                                                         

                                                    December 16-18                                 @ Iowa Christmas Classic (boys)                                  TBA                                                     

                                                     December 17-18                                  @ Walker Tournament (girls)                                        TBA                                                       

December 23                                      vs. Hicks                                                                           5pm

December 26-29                                 @ Northwest Tournament (boys)                                   TBA

December 27-30                                 @ St. Edmund Tournament (girls)                                 TBA

January 4                                             @ South Beauregard                                                     6pm

January 7                                             vs. Oakdale                                                                     6pm

January 11                                           @ Rayne (girls)                                                               6pm

January 17                                           @ Church Point (boys)                                                  6pm

January 18                                           vs. Washington Marion                                                 6pm

January 21                                           @ East Beauregard                                                        6pm

January 25                                           vs. Merryville                                                                  6pm

January 28                                           @ Basile                                                                          6pm

January 31                                           @ Oberlin                                                                        6pm

February 4                                          vs. Hamilton Christian                                                     6pm

February 8                                          @ Grand Lake                                                                   6pm

February 11                                        vs. Gueydan                                                                       6pm

EHS Tournament Girl’s Teams: Elton, St. Edmund, Westlake, Sulphur, Plainview, Jennings.

Boy’s Teams: Elton, Westlake, Plainview, Kinder, Lake Arthur, Church Point (Can’t play on Dec. 2nd)